Nowe mieszkania to zakup oznaczający zazwyczaj konieczność przeprowadzenia szeroko zakrojonego remontu. Jest to jednocześnie możliwość urządzenia się zgodnie ze swoimi preferencjami, czego nie da się zrobić w przypadku lokali z drugiej ręki.
Mieszkania na sprzedaż – jakie cechy powinny posiadać?
Dobrze jest pamiętać o tym, by całe osiedle było odpowiednio skomunikowane z innymi częściami miasta, w szczególności – z lokalizacją, w której pracujemy, a dzieci chodzą do szkoły. Dobrze jest sprawdzić nie tylko trasy autobusów w tym zakresie, ale również zorientować się w kwestii tego, jak duże korki w godzinach wczesnoporannych zbierają się w okolicy, a także – czy powrót po południu jest mocno utrudniony.
Dodatkowo, koniecznie należy sprawdzić odległość od najbliższego marketu, a także zorientować się, czy w okolicy jest jakiś sklepik osiedlowy, umożliwiający dokonanie szybkich zakupów brakujących produktów. W obydwu przypadkach chodzi o to, by nie tracić zbyt wiele czasu na nużących dojazdach do sklepu w celu zrobienia sprawunków.
Czy warto zdecydować się na zakup z rynku pierwotnego?
Mieszkania deweloperskie (https://www.domd.pl/inwestycje) są coraz częściej wybieranym przez klientów rozwiązaniem. Nie ma w tym nic dziwnego: to unikalna możliwość stworzenia wnętrza, które w pełni odpowiada naszym potrzebom. Warto wiedzieć, że jeśli decydujemy się na zakup jeszcze na etapie powstawania inwestycji – wielu deweloperów zgadza się pójść klientom na rękę i zmienić niektóre elementy wewnątrz – na przykład przesunąć gniazdka. To znaczne ułatwienie podczas późniejszego remontowania lokalu, umożliwiające szybkie i komfortowe przeprowadzenie wszelkich niezbędnych prac.
Dodatkowo, w takim przypadku ma miejsce coś, co niewiele osób bierze pod uwagę, a również ma duże znaczenie. Mianowicie, zakupując nowe mieszkanie, społeczność niejako tworzy się na miejscu od zera: nikt nikogo nie zna i wszyscy dopiero zapoznają się ze swymi sąsiadami. Co za tym idzie – nie wkraczamy do już ukształtowanej społeczności (jak w przypadku rynku wtórnego), ale nawiązujemy znajomości z jednego poziomu.