Każdy doskonale wie, że podczas kładzenia płytek, czy to podłogowych, czy też ściennych, niezbędne jest położenie również pomiędzy nimi fugi. Pełni ona funkcje połączenia pomiędzy płytkami, lecz jednocześnie zabezpiecza je przed dostawaniem się pomiędzy nie wilgoci oraz zanieczyszczenia. Do niedawna jedynym powszechnie używanym w domach rodzajem fugi była wersja cementowana. Od jakiegoś czasu jednak równie popularna staje się wersja epoksydowa. Czy faktycznie warto wybrać ten nowy rodzaj fugi?
Wady fugi cementowej
Wykorzystywana powszechnie fuga cementowa sprawia od dawna ogromne problemy. Co prawda jest tania i bardzo szybko oraz wygodnie się ją nakłada, lecz pierwsze kłopoty z nią wychodzą zaledwie po kilku tygodniach od je położenia. Fuga ta dość szybko zaczyna się kruszyć, co powoduje, że zwyczajnie odpada ze ściany. Zmusza to właściciela do ciągłych poprawek.
Zalety fugi epoksydowej
Ogromną zaletą fugi epoksydowej jest to, że jest ona niezwykle odporna na zniszczenie. Nie jest podatna ani na wilgoć w dużej ilości, ani też na zabrudzenia. Dzięki temu może być stosowana w domu w nawet najtrudniejszych warunkach, takich, jakie panują w garażu czy też w piwnicy lub kotłowni. Jeszcze do niedawna takie fugi powszechnie były stosowane w bardzo trudnych warunkach istniejących w pomieszczeniach użyteczności publicznej, takich jak w restauracyjnych kuchniach, czy też szpitalach lub laboratoriach, gdzie cały czas miały kontakt z silnymi środkami chemicznymi. Ostatnimi jednak czasy zalety tych fug dostrzegane są także przez prywatnych inwestorów.
Fuga epoksydowa cena
Oczywiście taka fuga nie jest idealna i posiada jedną, bardzo istotną wadę. Mowa oczywiście o jej cenie, która według różnych cenników może być nawet 3-krotnie wyższa, niż takiej samej ilości fugi cementowej. Mimo jednak to warto ponieść ten koszt.